metabolic balance® a vztah k jídlu

Pro naše zdraví je důležitá vyrovnaná péče o rovinu psychickou, citovou, mentální, duchovní a tělesnou.

To, co jíme, podstatně ovlivňuje naše zdraví. Správnou skladbou potravin, která bere do úvahy naše fyziologické potřeby, můžeme vylepšit nejen svoji postavu a zdraví, ale i psychiku, a především energii. 

Výživový program metabolic balance®, je sestavován individuálně pro každého jednotlivce. Je určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Byl vyvinut na základě dlouholetých zkušeností lékařů a odborníků na výživu v Německu. S jeho pomocí můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě – uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam dostupných potravin, který je vyhotoven na základě Vašich aktuálních laboratorních výsledků krve a údajů o zdravotním stavu a životním stylu.

Program má 4 fáze: přípravnou, přechodovou přísnou, přechodovou odlehčenou a udržovací. U každého klienta mají jednotlivé fáze různou dobu trvání.

Cena za vypracování osobního stravovacího programu mb® a 7 hodinových osobních konzultací je 8.000 Kč.

 

Vztah k jídlu

S metabolic balance® spolupracuji od roku 2009. Z mé vlastní zkušenosti i ze zkušenosti s mými klienty vím, že někdy nestačí vědět, jaké jídlo našemu zdraví prospívá.

Pokud máme silnou psychickou potřebu sladkého nebo se jídlem úplně zaplnit nebo pořád něco pojídat nebo jídlo nepřiměřeně posuzovat, potom jsou některé naše vnitřní osoby silně svázané s jídlem.

V takových případech doporučuji individuální terapeutická sezení.

Na sezeních prozkoumáme a následně „osvobozujeme“ všechny vnitřní části, které se k tomu tématu vztahují, a posilujeme kontakt s esenciálním Já, které má zdravý vztah k jídlu, ke svému tělu a ke svým potřebám. Viz individuální terapeutická sezení

 

Sezení obvykle trvají 2-3 hodiny. Cena za jednu hodinu je 600 Kč