Metabolic balance®

Anna

podpora tělesného metabolismu a zdraví

Pro naše zdraví je důležitá vyrovnaná péče o rovinu tělesnou, citovou, mentální a duchovní.

To, co jíme, podstatně ovlivňuje naše zdraví. Správnou skladbou potravin, která bere do úvahy naše fyziologické potřeby, můžeme vylepšit nejen svoji postavu a zdraví, ale i psychiku, a mít více energie.

Výživový program metabolic balance®,  je sestavován individuálně pro každého jednotlivce. Je určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Byl vyvinut na základě dlouholetých zkušeností lékařů a odborníků na výživu v Německu. S jeho pomocí můžete individuálně změnit Vaše stravovací zvyklosti, jíst naprosto vyváženě a zdravě –  uzpůsobit Váš jídelní plán na míru Vašemu metabolismu. Základ tvoří osobní jídelní plán a individuální seznam potravin, který je vyhotoven na základě Vašich aktuálních laboratorních výsledků krve a údajů o zdravotním stavu a životním stylu.

Program má 4 fáze: přípravnou, přechodovou přísnou, přechodovou odlehčenou a udržovací. U každého klienta mají jednotlivé fáze různou dobu trvání.

 

Cena za vypracování osobního stravovacího programu mb® a 7 hodinových osobních konzultací je 7.000 Kč.

 

Příběh mé klientky, která se chce podělit o zkušenost s metabolic balance:

Datum: 6.11.2015/19.11.2015/8.12.2015/5.1.2016/28.1.2016/15.2.2016/14.3.2016/15.4.2016/16.5.2016
Vaha v kg: 104,9/99/95,6/91,2/89/86,9/84,8/80,1/78,7
% tuku: 46,1/47/44,8/42,7/39,9/37,3/31,7/34,7/34,4
BMI: 35,1/33,5/31,9/30,5/29,7/29/28,3/26,8/26,3
Metabolický věk: 63/63/63/63/63/59/43/50/50
Viscerální(břišní) tuk:12/11/10/9/9/8/7/7/7

Jmenuji se Dana. Celý svůj život mám problémy s váhou, ale v posledních 3 letech, kdy jsem ve svých 48 letech spadla do klimaktéria, se ručička váhy přehoupla do 105 kg a moje velikost na 46.

Z mého krevního obrazu se dalo celkem dobře předpokládat, že na sebe mrtvice a cukrovka nenechají dlouho čekat a k tomu jsem byla stále unavená.

Po rozchodu s manželem jsem změnila povolání, zemi, bydliště a velikost šatů takřka ze dne na den. Pak jsem zkusila svého prvního nutričního poradce Svět zdraví, kde jsem vyzkoušela 2 dietní kury, aniž bych po mnoha hladových dnech, kde jsem při balancování mezi 5 sousty beztučného jogurtu po dvou hodinách, neshodila byť jediný gram. Poradce - velice krásný mladý muž - byl tak málo empatický a nepříjemný, že jsem oželela vložené peníze a na poradenství jsem přestala docházet. Následně jsem přibrala velice rychle dalších 10 kg.

Pak následovala léta beznaděje, kdy mě lidé říkali, jak tloustnu, jako bych to sama snad nevěděla a dávali mi spoustu často protichůdných rad.

Vzpomínka na dny hladu bez sebemenšího úbytku váhy mě utvrdila v tom, že zřejmě jsem ten typ, který má obezitu podmíněnou geneticky - oba rodiče byli obézní - a tak se s tou situací musím smířit. Uvažovala jsem spíš než o dietě, tak o bandáži žaludku. V této situaci jsem se letos své lékařky zeptala cíleně na řešení a ta mě doporučila paní ing, Nandrážiovou a Metabolic balance..

Začala jsem čistícími dny, které jsem si dala na víkend. Pak následovala snídaně a dále jsem dodržovala přesný rozpis mojí diety, který byl vzhledem k mé nadváze i zdravotním potížím hodně okleštěný.

Doslova mi to změnilo život. Dodržování diety mi nedělalo potíže - naopak se mi hodně zjednodušila příprava jídel. Dříve jsem měla i svačiny během dne, teď se třemi jídly a s přípravou bez tuku mi to šetřilo čas i námahu. Váha šla dolů a teď jsem již o 20 kg lehčí.

Co je skvělé i moje tukové zásoby viscerálního tuku klesly, což jsem pokládala za nemožné.

Opravdu nemám hlad, a co je důležitější, tak ani chutě. Moje nutriční poradkyně je se mnou ve spojení a tak mě zodpověděla moje otázky, takže mám pocit jistoty. O dietě jsem prožila i vánoční svátky. Vypomohla jsem si trikem. Než jsem odešla ke kamarádce na úžasnou večeři plnou pochutin, tak jsem si připravila svého pstruha s kedlubnou a zároveň jsem ze sklepa vyndala své staré oblečení. Když jsem si oblékla svá krásná sáčka a sukně na půl žerdi - tak jsem byla psychologicky posilněna k tomu, abych vydržela pohled na smažené řízky, 15 druhů chlebíčků atd.

Další zkouškou byla návštěva čokoládovny, kde jsem pila skvělý mátový čaj a dívala se, jak kamarádky vychutnávají svou rozpuštěnou čokoládu a citronový dortík. Netrpěla jsem - vzpomínka na černé sáčko, které jsem vytestovala před odchodem z domova, mě varovala. Sice jsem ho oblékla, ale ještě mi neslušelo.

Jednou se mi dokonce zdál sen o tom, jak jsem ukousla listové těsto a pak jsem měla pocit provinění. Ráno mě mrzelo, že jsem si ve snu nepochutnala..., ale bylo to asi znamení, že i moje podvědomí je dietně uvědomělé.

Zatím jsem jen středem obdivu svého bezprostředního okolí, ale ráda bych, aby i další lidé, kteří mají problémy jako já, mohli prožít stejný pocit zázraku a úlevy. Protože nemám koho ztrapnit, ráda zveřejním své dietní výsledky, a tak můžete pravidelně sledovat moje dietní pokroky. Mám před sebou ještě dalších 15 kg. Navíc mě to bude udržovat pod určitým tlakem, kdybych snad dietně selhala. Ráda se s Vámi podělím o další zkušenosti i nadšení, můžete mne kontaktovat na  www.facebook.com/dana.moucka